Pojedačka hračiek Briesies

Pojedačka hračiek Briesies

Briesies je dvojročná mačička plemena Don Sphynx, ktorá k nám prišla vo veľmi vážnom stave.

Niekoľko dní ju trápilo nechutenstvo a občasné zvracanie, ktoré jej ošetrili na pohotovosti liekmi,ale tie jej uľavili len na niekoľko hodín.
Keď sme ju vyšetrili bola výrazne dehydratovaná a jej telesná teplota bola znížená. Bruško bolo na pohmat citlivé, pohyb čriev bol výrazne spomalený, cudzie teleso v tráviacom trakte hmatateľné nebolo.

Vyšetrenie krvi potvrdilo dehydratáciu a zápalový proces.
Na RTG a USG vyšetrení bolo viditeľné naplnenie žalúdka a časti tenkého čreva plynom. Cudzieteleso na na RTG snimku viditeľné nebolo.
RTG vyšetrenie nám dokáže odhaliť tzv.rádiodenzné predmety v tráviacom trakte – teda také, ktoré majú vyššiu hustotu ako okolité tkanivo – dobre vidíme na snímku kosti, cudzie kovové predmety a pod. Naproti tomu plast, tkaniny a pod. sa odhaľujú veľmi obtiažne.

Briesies mala už v minulosti tendenciu rozkúsavať a prehĺtať časti rôznych predmetov. Vzhľadom na túto skutočnosť, klinický obraz a výsledky vyšetrení sme mali silné podozrenie, že zožrala niečo, čo nemala. Neodkladný chirurgický zákrok jej zachránil život. V tenkom čreve sme našli časť gumenej hračky. Okolité črevo už bolo zápalovo zmenené, hrozilo jeho odumretie a pretrhnutie.

Briesies sa po operacii veľmi rýchlo zotavila, bez ďalších zdravotných následkov.

USG snímok tenkého čreva naplneného plynom v okolí cudzieho predmetu.

 

Chirurgicky odstránený cudzí predmet z čreva.

Zavolajte nám